Dofinansowanie PFRON

Osoby niepełnosprawne mogą uzyskać dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zakup nakładki lub deski bidetowej w naszym sklepie!

W ramach programu "Łazienka bez barier" PFRON przyznaje osobom niepełnosprawnym do 80% dofinansowania zakupu produktu. W przypadku otrzymania takiego dofinansowania:

- Nakładka Bidetowa HB-2500 będzie Państwa kosztowała poniżej 100 zł,

- zakup Bidetu elektronicznego WC KOMFORT Q-5300

zamknie się w kwocie ok. 360 zł,

- zaś Luksusowy bidet elektroniczny WC KOMFORT Q-7700 z pilotem zdalnego sterowania

z polskimi przyciskami otrzymacie Państwo za ok. 500 zł!

Aby uzyskać takie dofinansowanie, należy udać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS) lub Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) właściwego dla miejsca zamieszkania. Należy wypełnić wniosek o dofinansowanie, druki znajdują się w siedzibach PCPR (nie trzeba tego robić osobiście, można za pośrednictwem opiekuna ustawowego).

Wymagane jest przedstawienie również:

- zaświadczenia o dochodach za ostatni kwartał, nieprzekraczających 50% przeciętnego wynagrodzenia na osobę w gospodarstwie domowym, lub 65% przeciętnego wynagrodzenia w przypadku osób samotnych;

- zaświadczenia od lekarza, zalecającego wspomaganie rehabilitacji w warunkach domowych przy pomocy takiego sprzętu;

- faktury pro-forma na zakup nakładki bidetowej lub deski sedesowej z bidetem. Taka faktura nie jest umową kupna-sprzedaży, więc gdyby wniosek na jej podstawie został niestety rozpatrzony negatywnie, nie są Państwo zobowiązani do zakupu i zapłaty.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu!

Informacje na podstawie: http://www.pfron.org.pl/portal/pl/132/1039/Dofinansowanie_do_sprzetu_rehabilitacyjnego.html

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/21050